Jak odstranit zápach počuraných koberců

30.10.2017

Jak postupovat při odstranění starých skvrn od moči?

Pokud chceme odstranit starší skvrnu od moči, postupujeme následovně:

  1. Skvrnu navlhčíme čistou studenou vodou. Postupujeme opět od okraje skvrny ke středu. Na vlhký povrch aplikujeme enzymatický čistič skvrn od moči Menforsan Odstraňovač moči, pachu a skvrn 500 ml. Dobu působení zvolíme dle návodu konkrétního přípravku. Opět u koberců z přírodních materiálů zkontrolujeme, zda je možné použít přípravek i na přírodní materiály. Na enzymatický postřik položíme obklad z utěrek navlhčených studenou čistou vodou. Obklad zatížíme a necháme působit přes noc.
  2. Druhý den pokud je zápach i skvrna stále přítomen, tak provedeme extrakční čištění postiženého místa horkou čistou vodou. Pokud čištění čistou vodou nepomáhá k odstranění zápachu, použijeme doporučovaný čistící prostředek pro odstranění zápachu. U koberců z přírodních materiálů opět musíme zjistit, zda je možné vůbec extrakční metodu použít.
  3. V některých případech, pokud cítíme pouze zápach od moči, ale skvrna není na povrchu viditelná, tak k nalezení takové skvrny slouží UV světlo, kdy nejlépe v noci za tmy pomocí tohoto světla najdeme skvrny v koberci.

Tipy k čištění:

  • při čištění buďte trpěliví, je lepší udělat jednotlivé kroky a procesy vícekrát a mezi nimi nechat koberec vyschnout, než dělat vše najednou,
  • klasické chemické prostředky v domácnosti nejsou na tento druh čištění vhodné, používejte pouze enzymatické přípravky určené přímo na odstranění skvrn a zápachu z moči,
  • před použitím přípravku otestujte stálobarevnost koberce na skrytém místě.
čištění koberců a sedaček Ostrava
čištění koberců a sedaček Ostrava