Jak zneškodnit zápach pomočených koberců od vašich mazlíčků?

30.10.2017
  1. Navlhčíme skvrnu čistou studenou vodou. Postupujeme opět od okraje skvrny ke středu. Na vlhký povrch aplikujeme enzymatický čistič skvrn od moči Menforsan Odstraňovač moči, pachu a skvrn 500 ml. Dobu zvolíme  působení dle návodu konkrétního přípravku. U koberců z přírodních materiálů zkontrolujeme, zda je možné použít přípravek i na přírodní materiály. Na enzymatický postřik položíme obklad z utěrek navlhčených studenou čistou vodou. Obklad zatížíme a necháme působit přes noc.
  2. Druhý den pokud je zápach i skvrna stále přítomen, tak provedeme extrakční čištění postiženého místa horkou čistou vodou. Pokud čištění čistou vodou nepomáhá k odstranění zápachu, použijeme doporučovaný čistící prostředek pro odstranění zápachu. U koberců z přírodních materiálů opět musíme zjistit, zda je možné vůbec extrakční metodu použít.
  3. V některých případech, pokud cítíme pouze zápach od moči, ale skvrna není na povrchu viditelná, tak k nalezení takové skvrny slouží UV světlo, kdy nejlépe v noci za tmy pomocí tohoto světla najdeme skvrny v koberci.
  • při čištění buďte trpěliví, je lepší udělat jednotlivé kroky a procesy vícekrát a mezi nimi nechat koberec vyschnout, než dělat vše najednou,
  • klasické chemické prostředky v domácnosti nejsou na tento druh čištění vhodné, používejte pouze enzymatické přípravky určené přímo na odstranění skvrn a zápachu z moči,
  • před použitím přípravku otestujte stálobarevnost koberce na skrytém místě.